Jak reklamować bloga w sieci

Postanowiłem rozpocząć przygodę z AdTaily.com - serwisem, za którego pomocą mogę wykupić reklamy w miejscu, którego potrzebuję (o ile oczywiście korzysta ono z tego systemu). Celem realizacji postanowienia, znalazłem bloga, który zaoferował mi przystępną cenę za 10 dni emisji reklamy. Moja reklam widoczna jest na blogu Six, który w przeciwieństwie do znakomitej większości oferentów reklam nie wziął ceny z sufitu. Dla reklamodwaców patrzących na wspólczynnik CPM - czyli koszt 1000 odsłon, blog ten mimo wszystko nie bedzie atrakcyjny - w tej chwili chcąc osiągnąć taką liczbę odsłon musielibyśmy zapłacić jakieś 20 złotych za kampanię trwającą 2 miesiące. Mnie jednak ten współczynik nie obchodzi, bo moje blogi nie są komercyjne. Ważna jest dla mnie cena 10 dni emisji, która wyniosła 3,5 pln. Lubię ten blog, więc niech Zuhar zafunduje sobie za to jednego Heinekena.

Samo zlecenie reklamy zajmuje doslownie chwilę. Potrzebujemy jedynie grafiki 125x125 pixeli. Mając ją możemy kliknąć w napis na spodzie widżetu AdTaily, dodać obrazek, wpisac tekst reklamy, podać linka do reklamowanej strony oraz ustalić czas emisji. Klikamy DALEJ i wybieramy dogodną dla nas formę płatności - np. przelew internetowy. Nastepnego dnia, po wpłynięciu kwoty, reklama jest już widoczna.

Warto dodać, że na moich blogach koszt reklamy wynosi 9gr dziennie czyli niecałe 3 złote za miesiąc. Aktualny CPM (koszt tysiąca wyświetleń) wynosi zatem kolejno: 6.31 dla bloga Neurocide Show oraz 3,60 dla bloga Rzut Krytyczny - stan na 29 grudnia 2009. Ceny te będą spadać z miesiąca na miesiąc, wraz ze wzrostem liczby odwiedzin.

Doświadczenia z AdTaily.com będę opisywał na bieżąco. Zapraszam też, do lektury mojego tekstu na ten temat o przewrotnym tytule: Krytyka AdTaily.

Wacław Potocki

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

8 komentarzy:

Michał "Wesyr" Smółka pisze...

Czyli jesteś zareklamowany na jednej tylko stronie? Sam nie masz obowiązku wklejać ramki z reklamami?

neurocide pisze...

Reklamujesz się gdzie chcesz - wybierasz stronę z gadżetem i jedziesz. Może być ich kilka, kalanaście, kilkadzisiąt. Nie musisz niczego wklejać, w ramych dziększynności.

Anonimowy pisze...

ciekawy post i ciekawa cena w widgecie adtaily. az postanowiłem zareklamowac serwis, ktorego jestem administratorem ;-)

Pozdrawiam
<a href="http://lineye.pl>LinEye - darmowa reklama bloga</a>

Pyziq pisze...

Witam
Zalozylem wlasnie swojego bloga i wysylam od podstaw porady jak zarobic na marketingu wszystko jest darmowe nagrywam poradniki w formie filmow ktore umieszczam na blogu. Jesli ktos wejdzie na blog prosze odwiedzic zakladke "Miasto Szkolen" powstal nowy program ktory daje 60% prowizji. Stworzony zostal przez guru polskiego marketingu zalozylo go kilku ludzi ktorzy sa znani i najlepsi w tej branzy. Oto link do mojego bloga:

http://marketing-szkolenia.pl/

Arras35 pisze...

http://www.zyciechomika.blogspot.com/
Jest to mój blog o chomikach. Poczytajcie. Arras35

Arras35 pisze...

Prowadzę bloga o chomikach. Poruszam ciekawe tematy.
http://www.zyciechomika.blogspot.com/
Arras35

Valvado pisze...

Fantasy-Bestiarium Klucz do fantastyki

http://fantasy-bestiarium.blogspot.com/

Aktorstwo ELL pisze...

Zapraszam na www.aktorstwoell.blogspot.com :)